SON DAKİKA
Hava Durumu

AK Parti Nilüfer BB Adayı Çolak, projelerini açıkladı

AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Celil Çolak, proje tanıtım lansmanı düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 06.03.2024 20:44
Haber Güncellenme Tarihi: 06.03.2024 20:44
Kaynak: Bursada Bugün
AK Parti Nilüfer BB Adayı Çolak, projelerini açıkladı

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Celil Çolak, proje tanıtım lansmanını Crowne Plaza'da gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen proje tanıtım lansmanına Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, AK Parti Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın, AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala ve AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Eski Bursa Milletvekili İsmet Su, Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanı Mehmet Muhittin Saltık katıldı.

AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Celil Çolak'ın proje tanıtım lansmanı başlangıcında AK Parti Nilüfer Belediye Meclis Üyeleri Adayları isimleriyle çağrılarak sahneye davet edildi. 

Celil Çolak, konuşmasının başlangıcında Nilüfer'in yüz yılı olduğuna değinerek konuşmasına başladı. Çolak, "Nilüfer'e hizmet ve projleri planladıkça gönlümüzdeki sevda da büyüdü. Kalkınma, istikrar ve ulaşım yükselecek; bizi daha güçlü ve şefkatli yapacak şey AK Parti ve Cumhur İttifakına olan inançtır. Bu yüzyılda Nilüfer yüzyılı dememizin de başka bir nedeni devletimizin başı, milletimizin ve tüm mazlumların umudu olan Recep Tayyip Erdoğan'ın yüz yılın adını alarak Türkiye olarak adlandırılmasından biz de yola çıktık. Çünkü Türkiye'nin büyük yolculuğunda Nilüfer olarak bizde de var.  Çocuklar, gençler, kadınlar, gözümüzün nuru büyüklerimiz içiniz rahat olsun projelerimiz bir yana daha fazlasını daha çok fazlası için başaracağız diyorum. Nilüfer'de değişimi mutlaka sağlayacağız" dedi.

"NİLÜFER BURSA'NIN SİLİKON VADİSİ OLACAK"

25 yıldır Nilüferi yönetenlerin, ilçenin tüm yeşil alanları gasp ettiklerini söyleyen Çolak,  Nilüfer'deki hiçbir yeşil alanın gasp edilmesine müsaade etmeyeceklerini söyledi. Çolak, "Projelerimizden biri de bilim ve teknoloji merkezidir. Nilüfer Bursa'nın silikon vadisi olacak. Başta üniversitelerle, ilgili kurumlarla yapacağımız iş birliğiyle yeni teknolojinin kuluçka merkezi kazandıracağız. Bu eğitimin merkezini, gençlerin ve çocukların ayağına getireceğiz. Yine diğer projemiz  Nilüfer Kongre ve Kültür Merkezi. 25 yıldır Nilüfer'i yönetenler genel başkanlarını getirip temelin atımından da benim hizmetim olduğu BAOB yerleşkesinin  salonunda toplantı yapıyor. İnanın şu anda biz onlardan daha fazla adam topladık. Bu nedenle Bursa'nın en büyük kongredeki Kültür merkezini Allah'ın izniyle büyükşehirle birlikte biz Nilüfer'e kazandıracağız. Ve böylece Bursa'nın uluslararası kongrelere ev sahipliği yapan yeni cazibe merkezi olacak. Diğer projemiz teknoloji atölyesi. Dikkat ederseniz hep gençlerle ve çocuklar var. Çocukları erken yaşta bilimi sevdirecek yeni atölyeler ve bilim merkezlerini kazandıracağız" diye ifade etti.

7/24 KREŞ VE BAKIMEVİ

İlköğretim öğrencilerilerine kırtasiye ihtiyaçları belediyeden karşılanacağını açıklayan Çolak ebeveynlerine seslendi: Sevgili anneler ve değerli babalar, değerli ebeveynler beni iyi dinleyin. ilköğretiminde okuyan Nilüferliler için söylüyorum. Yaklaşık 75 bin öğrencilerimizin kitapları  devletten, ilk günde kırtasiye ihtiyaçları da Nilüfer Belediye Başkanlığı'ndan alacak. Nilüfer'de milletin cebine giden kaynak artık nilüferliler için kullanılacak da ondan. Yine çok büyük bir sorun olan ilkokul öğrencilerinin servis ücretlerine destek vereceğiz. Maalesef ailelerimizin en büyük dertlerinden bir tanesi de bu. Belediye olarak önemli bir katkı sağlayacak. Ailelerin ekonomilerine oradan destek olacağız. Yine belki kimsenin aklına gelmeyen bir projemiz var. Nilüfer'de 7/24 kreş ve bakımevi. Çalışan anne ve babalar burayı iyi dinleyin.  Nilüfer'in kaynaklarını, başkalarının cebine giren kaynaklarını Nilüferlilere hizmet olarak vereceğiz"

"NİLÜFER ENGELSİZ TATİL KÖYÜ"

Çolak, Nilüfer'e temiz ve yeni, yenilenebilir enerji yatırımları yapılacağını açıkladı. Çolak, "Yenilenilebilir enerji yatırımlarını tüm belediye hizmetlerini dikkate alarak yatırım alanlarını elimizden geldiği kadar genişleteceğiz. Bir diğer proje, Nilüfer Tarım ve Araştırma ve Eğitim Merkezi. Nilüfer'in köylerinde katma değer üreten, tarım ürünü geliştirilmesi süreçlerinde belediye aktif rol oynayacak. Bilimsel merkezler açarak tarımın tüm aşamalarını destekleyeceğiz. Öte yandan tarım elverişli, topraklarını, kamu topraklarımızı korumak için de her türlü tedbiri alacağız. Diğer projemiz Nilüfer Engelsiz Tatil Köyü. Bu da engelli ailelerin en büyük dertlerinden biri. Engelliler için evet pozitif ayrımcılık yapacağız. Eğitimden tatile kadar. Her alanda tüm hizmetlerini engelli vatandaşlarımızın da ayağına getireceğiz. Yine kültür seviyesi ve okuma seviyesi yüksek olan gençlerimiz ve Nilüfer'de yaşayanlarımız için Nilüfer Kitap Kafeler yapacağız. Nilüfer kitap kafeleriyle artık anılacak. Gençler derslerini burada rahatlıkla çalışabilecek. Bunu bir tık üstü Yıldırım'da olan uyumaya kütüphane. Bu da ona benzer bir proje. Yine Nilüfer Gençlik ve Bilim Akademisi kuracağız. Gençlik ve bilim arasında köprü oluşturacak ileri eğitim merkezleri açacağız ve bunları da en kısa sürede hizmete sunacağız" dedi.

"ÇOCUKLARIMIZI HEBA ETMEYECEĞİZ"

Nilüfer Eğitim Akademi ile kadınlar, engelliler, öğrenciler için zengin eğitim içeriğiyle donatılmış tüm Nilüfer'in hizmetine sunacaklarını açıklayan Çolak,  finans okur yazarlığından yapay zeka ve dijital oyun programlarına kadar birçok eğitimler düzenleyeceklerini belirtti. Çolak "Nilüfer Enderun Mektebi ile ilçemizdeki tüm okullarda taramalar yaparak üstün zekalı öğrencilerimizi tespit ettireceğiz. Bunun yöntemi çok kolay ama bununla kimse fazla uğraşmıyor. Bu tespitten sonra da bunların bu merkezlerde eğitim almalarını sağlayacağız. Önce geleceğin dahillerini, bilim adamlarını buradan yetiştireceğiz. Çocuklarımızı heba etmeyeceğiz. Bunlardan biri sadece Nilüfer'i değil ama tüm dünyayı değiştirebilecek biri de olabilir karşımıza böyle de çıkabilir. Bunu da kendi üstümüze vazife olarak alıyoruz. Yine belki örnekleri olabilir ama biz yine Nilüfer'de istihdam ve kariyer merkezi kuruyoruz.  Bunun bir kısmı büyükşehir belediyemiz tarafından yapılıyor. Ama sanayi bölgesi bizde olduğu için bu işe de öncülük edeceğiz. Yine milletin parasını Nilüferli evladını, Nilüferli'ye döndürecek bir projeyle genç girişimcilerimize 100 bin liraya varan hibe yardımı yapacağız arkadaşlar. Üniversitenin Uludağ Üniversitesi'nin içinde olduğu büyük bir yapıya sahip Nilüfer'de modern öğrenci yurtları yapıp yurtlara takviye edeceğiz" diye açıkladı.

Kaynak: Bursada Bugün

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.