SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa'da bir firma daha konkordato ilan etti!

Yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle Bursa'da konkordato ilan eden firmaların haberleri artmaya devam ediyor. Dostkar Dış Ticaret Limited Şirketide konkordato ilan eden firmalar arasında yerini aldı. Mahkeme, firma adına koyulan konkordato süresini 2 ay geçici olarak uzatmaya karar verdi.

Haber Giriş Tarihi: 16.05.2024 09:35
Haber Güncellenme Tarihi: 16.05.2024 09:35
Kaynak: Bursada Bugün
Bursa'da bir firma daha konkordato ilan etti!

MAHMUT VURAL / BURSADA BUGÜN

Hayat pahalılığı, ekonomik şartlar ve yüksek enflasyon konkordato haberlerini arttırırken iflası da beraberinde getiriyor. Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle şartlar daha da zorlaşıyor. Dostkar Dış Ticaret Limited Şirketi de konkordato ilan ederek iflasın sinyallerini verdi. Mahkeme ise firma adına koyulan konkordato süresini 2 ay geçici olarak uzatmaya karar verdi. 

İlan bilgisinde ise şu ibareler yer aldı:

Dostkar Dış Ticaret Limited Şirketi, Dostkar Yapı Market Ticaret Limited Şirketi, Adi Konkordatodan Kaynaklanan (İİK 285 İla 308/h)) davası nedeniyle; Yukarıda adı geçen davacılara 14/02/2024 tarihli tensip kararlarıyla birlikte verilen üç aylık geçici konkordato mühleti 14/05/2024 tarihinden itibaren iki (2) ay süre ile uzatılmıştır.

Geçici mühletle birlikte verilen tedbirler halen yürürlüktedir. Bu kapsamda İ.İ.K'nın 288/1 maddesine göre geçici mühlet, kesin mühletin sonuçlarını doğuracağından İİK'nın 294, 295, 296 ve 297 maddeleri kıyasen uygulanarak geçici mühlet içinde davacı aleyhine 6183 Sayılı Kanuna göre yapılan takipler de dahil olmak üzere hangi nedene dayanırsa dayansın her türlü ihtiyati tedbir, ihtiyati haciz ve muhafaza işlemleri de dahil tüm takip işlemlerinin yapılmaması yönünde verilen ihtiyati tedbir kararları geçerliliğini korumaktadır.

Tedbirler İ.İ.K.'nın 206'ncı maddesinin 1'inci sırasında yazılı imtiyazlı alacaklar ve rehinle temin edilmiş alacaklar açısından hüküm ifade etmez.

Geçici mühlet içinde görevlendirilen komiser Atilla Aksu'nun görevi devam etmektedir.

Mahkememizin14/02/2024tarihli tensip kararıyla verilen üç aylık geçici mühlet iki ay süre ile uzatılmış olduğundan ve kesin mühlet hakkındaki kararın geçici mühlet içinde verilmesi gerektiğinden 09/07/2024 günü saat 14:00 itibariyle duruşma yapılmasına karar verilmiştir

Duruşma Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesinin 2. Kat B bloktaki duruşma salonunda yapılacaktır. İsteyen alacaklıların duruşmaya katılmaları mümkün olduğu ilan olunur.

Kaynak: Bursada Bugün

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.