SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa'da Mikromekanik Alanı Öğrencilerini Bekliyor

Bursa'da 2019 yılında Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan Mikromekanik mesleki eğitim alanı, savunma sanayisi, otomotiv, endüstri, biyoteknoloji, uzay, havacılık, saatçilik, tıbbi aletler, ameliyat malzemeleri ve günlük hayatın birçok alanında kullanılan mekanik aletlerin üretiminde kritik bir rol oynayarak yeni öğrencilerini bekliyor.

Haber Giriş Tarihi: 10.07.2024 09:07
Haber Güncellenme Tarihi: 10.07.2024 09:07
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursa5n1k.com
Bursa'da Mikromekanik Alanı Öğrencilerini Bekliyor

Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen Mikromekanik Alanı İstişare Toplantısı’nda mikromekanik alanındaki eğitimin önemi ve geleceği ele alındı. Toplantıya, MEB Daire Başkanı Bekir Şirin, Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu ve Mikromekanik ve Saat Teknolojileri Eğitim Araştırma Vakfı ve Tüm Saatçi İş Adamları Derneği (TÜSAD) Başkanı Hayrettin Akpınar katıldı.


Toplantıda konuşan Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, mikromekanik alanının önemine ve bu alanda yetişecek nitelikli iş gücünün ülkemizin stratejik öneme sahip sektörlerdeki gücünü artıracağına vurgu yaparak şunları söyledi: “Sektörün ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda, savunma sanayisi, tıbbi aletler ve ameliyat malzemeleri, otomotiv, endüstri, biyoteknoloji, uzay, havacılık ve saatçilik sektörü gibi birçok alanda kullanılan ve ileri teknolojinin temelini oluşturan önemli bir teknik alandır. Ülkemiz hem mikromekanik alanında nitelikli iş gücüne kavuşacak hem de dünyada hızla gelişen ve stratejik öneme sahip mikromekanik alanında yetkin ve üstün becerilere sahip bireyler yetiştirilecek. Bu süreçte Mikromekanik ve Saat Teknolojileri Eğitim Araştırma Vakfı ve Tüm Saatçi İş Adamları Derneği (TÜSAD) Başkanı Hayrettin Akpınar'a sektöre ve eğitim camiasına sağladığı desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.”


Mikromekanik alanı, geleceğin teknolojilerini şekillendirecek genç yetenekleri yetiştirmeyi hedefliyor. Bu bölüm, öğrencilere hem teorik bilgi hem de pratik beceri kazandırarak onları sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücü haline getirmeyi amaçlıyor. Öğrenciler, öğrenimleri süresince vakıf tarafından burs, sosyal ve kültürel katkılarla desteklenecek ve mezuniyetlerinden sonra da istihdam destekleri sağlanacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.