SON DAKİKA
Hava Durumu

KalDer'den Kalite ve Başarı Sempozyumu

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Bursa Şubesi ve Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) 21. Kalite ve Başarı Sempozyumu gerçekleştiriyor.

Haber Giriş Tarihi: 09.05.2024 14:18
Haber Güncellenme Tarihi: 09.05.2024 14:18
Kaynak: Bursada Bugün
KalDer'den Kalite ve Başarı Sempozyumu

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Bursa Şubesi ve Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD), Almira Otel'de Kalite ve Başarı Fuarı ve Sempozyumu gerçekleşiyor.

Etkinlikte marka tanıtımları ardından fuar açılışı yapıldı. Fuarın ardından 'Sular Çekildiğinde' konulu 21. Kalite ve Başarı Sempozyumu başladı.

Gerçekleşen sempozyuma Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey katılım gösterdi. 

"SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONUSUNU ODAĞIMIZA ALACAĞIZ"

Açılış konuşmasını KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Ürkmez gerçekleştirdi. Ürkmez, "Bugün temamız 'Sular Çekildiğinde'. Bu tema, sadece iklim ve su krizini açıklamıyor. Her yükselişin bir alçalışı olduğunu bize hatırlatıyor. Dünyamız büyük değişimlerle olduğu bir dönemden geçiyor. ABD, Çin, Rusya gibi büyük güçler gündemi şekillendirmeye devam ediyor.  Ukrayna-Rusya savaşından sonra İsrail-İran gerilirimi gibi olaylar dünyayı tehdit ediyor. Pandemi sonrası çıkan küresel enflasyon şoku devam ediyor. Gelir adaletinin bozulması ve aşırı siyasi akımları görüyoruz. Temiz su kaynaklarının azalması gibi sorunlar doğuyor. Diğer taraftan yapay zeka ve teknolojideki hızlı gelişim rekabeti artırıyor, dijital işsizlik endişesi getiriyor. Kazananlar ve kaybedenler değişiyor. Bu noktada zorluklarla başa çıkmak ve fırsata çevirmek için her zaman hazır olmayı, değişen koşullara adapte olmayı öğrenmeliyiz. Özellikle Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkmak en büyük değer. Güçlü bir dayanak noktası oluşturuyor. KalDer Bursa şubemiz, bu dönemde hızla çalışmalarımıza başladık. İlk ziyaretimizi Anıtkabir'e gerçekleştirdik. Güçlü eğitim portföyümüzü sertifika programlarıyla geliştirmeyi hedefliyoruz. Sürdürülebilirlik konusunu odağımıza alacağız" şeklinde konuştu. 

"BURSA ANAYASASI'NA KATKI İÇİN FİİLİ ÇALIŞMALARA BAŞLADIK"

BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Küçükkayalar, "KalDer Bursa Şubesi'yle birlikte 21 yıldır sürdürdüğümüz bu etkinlikte günün gerçekliğine uygun bir başlıkla karşınızda olmaktan mutluluk duyuyoruz. Sempozyum, bu yıl 'Sular Çekildiğinde'. Hem gerçekçi, hem metaforla sizin karşınızda. Dünya su krizine ve çatışmalara doğru hızla ilerliyor. Metaforik, çünkü çekilen sadece su değil. İnsanlık sularla birlikte dünyayı hızla tüketiyor. Su, insanların başka dünyalarda arayışları için de baktığı ilk kaynak. Şehirlerimizi de suların yanına koyuyoruz. Bunu bilmemize rağmen suyu hoyratça kullanmaktan çekinmiyoruz. Suyu ararken, kentleri suların yanına kurarken rasyonel, kullanırken irrasyonel oluyoruz. BUSİAD olarak bu yıl da sanayi tarım ve turizm ile gelişen Bursa Anayası'nı oluşturmakta katkı sağlamak için fiili çalışmalara başladık. Bunu kamuoyuyla paylaşacağız. Türkiye'nin yeni yüz yılında hak ettiği yere gelmesi için çabalıyoruz. 2. Oturumumuzun başlığı İş İşten Geçmeden. Gerçek başarı disiplin ve plandan geçer, aklımızdan çıkartmamalıyız. Turizm Bursa'mız yaşanabilir bir kent olarak varlığını sürdürmeli. Sanayiyi de önemsiyoruz. Sanayimizi, tarımımızı ve turizmimizi eşit önemde görüyoruz. Üçünü ele alarak birlikte planlanmasını istiyoruz. Biz büyüyen değil gelişen kelimesini tercih ediyoruz. Çağın gereklilikleri ve gerçekliklerine uyan olması gerektiğine inanıyoruz. 21. Sempozyumun sular çekilmeden önce bize bazı şeyleri hatırlatacağını umuyorum" dedi.

AYRINTILAR GELİYOR...

Kaynak: Bursada Bugün

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.