SON DAKİKA
Hava Durumu

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ: Kemal Bey ittifak ortaklarına boyun eğdi

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Bursa'da bir dizi program gerçekleştiriyor. Özdağ, Bursa programları kapsamında Bursada Bugün'ü ziyaret etti. Bursada Bugün Genel Yayın Yönetmeni Aysın Komitgan'ın sunduğu Bursada Bugün Özel programının konuğu olan Özdağ, Bursa dahil 79 ilde aday çıkaracaklarını belirten Özdağ, genel seçim süreci hakkında da önemli açıklamalar yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 17.11.2023 17:38
Haber Güncellenme Tarihi: 17.11.2023 17:38
Kaynak: Bursada Bugün
Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ: Kemal Bey ittifak ortaklarına boyun eğdi

SİMLANUR İNCE / BURSADA BUGÜN

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Bursada Bugün Genel Yayın Yönetmeni Aysın Komitgan'ın sunduğu Bursada Bugün Özel programının konuğu oldu. Özdağ, katıldığı programda, Bursa'da Büyükşehir'i alırlarsa ne gibi faaliyetlerde bulunacaklarını açıkladı. 79 ilde aday çıkaracaklarını vurgulayan Özdağ, ittifaksız bir şekilde yerel seçime gireceklerini aktardı. Genel seçimler hakkında konuşan Özdağ, "Kemal Bey yanlış bir tercih yaptı. İttifak ortaklarına boyun eğdi ve seçim kaybedildi" dedi. 

"SEÇİMLERİN 2. TURUNDA BİZİM SUNDUĞUMUZ ŞARTLARI KABUL ETTİĞİ İÇİN DESTEK VERDİK"

Yerel seçimlerde Bursa dahil 79 ilde aday çıkaracaklarını belirten Özdağ, HDP'nin kaybetmesini sağlayacak yapı üzerinde çalıştıklarını ve güçlü kadrolarla çıkacaklarını söyledi. İttifak yapmayacaklarını önemle vurgulayan Özdağ, "Seçimlerin 2. Turunda Kemal Bey'in bizim sunduğumuz şartları kabul ettiği için destek verdik. O Kemal Bey'e verilen bir destekti" dedi. 

"ONLAR 40 MİLLETVEKİLİ ALDI BİZİM 3 BAKANLIĞIMIZ KONUŞULDU" 

CHP'ye destek olmaları karşılığında 3 Bakanlık istemelerine tepki geldiğini söyleyen Özdağ, "Bu bir siyasi ahlaksızlıktır. CHP İçişleri Bakanı olarak bir kişiyi belirlemişti zaten. Bunlar biliniyordu. Kemal Bey yanlış bir tercih yaptı. İttifak ortaklarına boyun eğdi ve seçim kaybedildi. Biz bir şey almadık ama Kemal Bey'in Cumhurbaşkanlığını destekleyenler 40 milletvekili aldı. Bizim 3 Bakanlığımız konuşuldu" ifadelerini kullandı. 

"SEÇİMDEN SONRA ÜYE SAYIMIZ 26 BİNDEN 80 BİNE ÇIKTI"

Seçimden sonra üye sayılarının arttığının altını çizen Özdağ, "Seçmen bizi başarılı gördü. Seçimden sonra bizim üye sayımızda büyük artış oldu. 26 binden 80 bine çıktı.  Biz sahadan çekilmedik. Diğerleri iç kavgalara dönerken biz sahada kaldık" şeklinde konuştu. 

"İSTANBUL'DA 5 SENEDE AKP İLE CHP'NİN YÖNETMESİ ARASINDA BİR FARK GÖREMİYORUZ"

Biz gerçek muhalefetiz diyen Özdağ, "İstanbul'da 5 senede AKP ile CHP'nin yönetmesi arasında biz bir fark göremiyoruz. Bu seçimde diyoruz ki Türk halkına iktidarı değiştirmek istiyorsanız önce muhalefeti değiştirin. Biz tek başımıza Türk halkının karşısına çıkacağız" dedi. 

"BURSA BÜYÜKŞEHİR'İ ALIRSAK BURSA'DA 500 BİN SIĞINMACI VARSA 1OO BİN TANE KALMAYACAK"

Bursa Büyükşehir'i kazandıkları takdirde, neler yapacaklarını aktaran Özdağ, "Bursa sığınmacı ve kaçakçıların yoğun olduğu bir yer. Belediyelerin bütün yardımlarını keseceğiz bütün dükkanları kapatacağız ve denetim altında tutacağız. Belediyeden birkaç yer ayıracağız ve burası dışında yerleri kullanamazsın diyeceğiz. Bursalı askerliğini yapıyor, çalışıyor, vergisini veriyor. Evet ayrımcılık yapacağız. Bütün Bursa'yı ve Türkiye'yi işgal etmelerine izin vermeyeceğiz. Bir apartmanda sadece bir sığınmacı aile oturacak daha fazlasına izin vermeyeceğiz" diye anlattı. 

Büyük bir uyuşturucu sorununun olduğunu söyleyen Özdağ, "Zafer Partisi bu uyuşturucu sorununa büyük bir spor duvarı örecek. Bu spor duvarında atanamayan öğretmenleri işe alacağız. Zabıta ekiplerini eğitimden geçireceğiz. Bursa zabıta şubeleri Bursa emniyetinin gözü kulağı olacak. Biz çarpmadan çıromadan, bütün Bursa halkının kazanacağı şekilde yöneteceğiz. Bugün Bursa'da 500 bin sığınmacı varsa 100 bin tane kalmayacak" dedi. 

Devamında Özdağ, Türkiye'de operasyonların arttırılması konusuna değinerek, "Neden bu kadar hazırlık yapılması gereken operasyon başladı. Süleyman Soylu gitti, Ali Yerlikaya geldi. Yeterli mi? Değil ama iyi oldu. Çünkü Türkiye, uluslararasında bir narko devlet olarak anılmaya başlandı. Buradan uyuşturucu geliyor, şuradan uyuşturucu geliyor diye konuşulmaya başlandı. Bu devletin varlığı için tehlikeli duruma gelmişti. Amsterdam'da ve Berlin'de İstanbul'dan daha az uyuşturucu kullanılıyor" dedi. 

Özdağ, "İstanbul depremi, uyuşturucu, sürdürülebilir kalkınma ve sığınmacı sorunu çok önemli. Bana gelip ağlayan anneleri biliyorum. Kızım beni dövdü ve ben ona uyuşturucu almak için sokağa çıktım diyor. İlaç arar gibi uyuşturucu arıyor. Bu Türkiye'nin milli meselesidir. Umutsuz anne babaların mutlu anneanneler, babaanneler olmasını sağlamalıyız" şeklinde konuştu.

Özdağ, "Ben Atatürk'ü çok seviyorum ama bu ülkeden gitmek istiyorum diyorsan senin bilgin yanlış. Atatürk bir pop star değil. Bu ülke senin ülken. Bu ülke sana miras kaldı. Annenden babandan sana kalan mirastan daha önemli. Bu da vatanı savunmakla olur. Bu vatan için üreterek olur. Ben üstelik bizim gençlerimizin çalışmaktan kaçtığını düşünmüyorum ama büyük bir adaletsizlik var. Çalışmadan kazananları engellemeliyiz. Doğru olan üreterek, çalışarak kazanmak" diyerek gençlerin sorununa değindi. 

Devamında Özdağ, Can Atalay konusunu da değinerek anayasayı eleştirdi. Özdağ, "Can Atalay'ı politika olarak benimsemeyebilirsiniz ama bu politika meselesi değil ki. Meclise seçilmiş mi seçilmiş. Devlet Bahçeli adını okumuş mu okumuş. Biz anayasa mahkemesine bu hakkı vermiş miyiz? Konunun burada yargıtaya hiç gelmemesi lazım. Ortada anayasa yok. Ortada uyulacak bir normlar hiyerarşisi yok. Bu adaletin kişiye göre uygulandığı bir ortam demektir" dedi. 

20'li ve 30'lu yaşların da Zafer Partisi etrafında toplandığını söyleyen Özdağ, sosyal medyayı iyi kullandıklarını ve çok çabuk gençlere ulaşabildiklerini belirtti.  Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayının henüz belli olmadığını söyleyen Özdağ, görüşmelerinin devam ettiğini ifade etti. Özdağ, "Eğer sığınmacıların gitmesini istiyorlarsa, eğer Türkiye'yi geri almak istiyorlarsa Bursalılar oylarını bize versin" dedi. İsrail'e Türkiye'den ticaretin devam ettiğini belirten Özdağ, yanlış bir politika izlendiğini belirtti.

Kaynak: Bursada Bugün

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.