SON DAKİKA
Hava Durumu

Seçil Erzan'a kötü haber!

Seçil Erzan'ın şikâyeti üzerine Denizbank yöneticileri hakkında başlatılan "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlamasına ilişkin soruşturmada takipsizlik kararı verildi. Savcılık, Erzan'ın iddialarının gerçeği yansıtmadığını ve suçların işlendiğine dair iddialarla ilgili kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğini açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 07.07.2024 09:40
Haber Güncellenme Tarihi: 07.07.2024 09:40
Kaynak: Bursada Bugün
Seçil Erzan'a kötü haber!

Özel fon adı altında aralarında Arda TuranFernando MusleraEmre BelözoğluSelçuk İnan ve Fatih Terim'in de olduğu 29 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yargılanan eski banka müdürü Seçil Erzan, verdiği ifadede Denizbank yöneticileri ile ilgili çeşitli suçlamalarda bulunmuştu. Erzan, Çorlu'daki evinden alınıp Zincirlikuyu'daki Denizbank Genel Müdürlüğü binasında alıkonulduğunu ve burada genel müdür Hakan Ateş ve bazı banka yöneticileri tarafından kendisine serum verilerek "bu işi banka dışında yaptığını söylemesi için" baskı yapıldığını iddia etmişti. Seçil Erzan'ın bu iddiaları üzerine savcılık aralarında genel müdür Hakan Ateş'in de olduğu 9 Denizbank yöneticisi hakkında "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "suç delillerini yok etme, gizleme ve değiştirme" ile "suçluyu kayırma" suçlarından soruşturma başlattı.

'KESİN VE İNANDIRICI DEĞİL'

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, yürüttüğü soruşturma sonunda Seçil Erzan'ın ileri sürdüğü suçlamaların yasal unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi. Verilen takipsizlik kararında mesajlaşmalar ve tanık ifadeleri doğrultusunda Seçil Erzan'ın iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Takipsizlik kararında, Seçil Erzan'ın Çorlu'daki evinden Zincirlikuyu'daki banka binasına kendi isteği ile geldiği, "suç delillerini yok etme, gizleme ve değiştirme" suçunun işlendiğine dair iddialarla ilgili ise kesin ve inandırıcı delil elde edilemediği belirtildi. "Suçluyu kayırma" suçuyla ilgili ise Seçil Erzan'ın Denizbank yöneticileri tarafından kayırıldığına dair bir eyleme rastlanmadığı bilgilerine yer verildi.

Savcılık ayrıca aralarında Selçuk İnan ve Musa Mert Çetin'in olduğu diğer beş müştekinin banka yetkililerine yönelik "suç delillerini yok etme", "suçluyu kayırma" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlamasına ilişkin de aynı kararı verdi. Takipsizlik kararında suçlamalara ilişkin iddialar dışında deliller bulunmadığı belirtildi.

Kaynak: Bursada Bugün

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.