SON DAKİKA
Hava Durumu

Şok Market Galip Aykaç'ı istifaya çağırdı

BİM İcra Kurulu Üyesi ve Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı Galip Aktaç'ın geçtiğimiz gün yaptığı sert açıklama nedeniyle ŞOK Market Yönetim Kurulu kamuoyuna bildiri yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 03.12.2022 22:56
Haber Güncellenme Tarihi: 03.12.2022 22:56
https://www.bursa5n1k.com
Şok Market Galip Aykaç'ı istifaya çağırdı

BİM İcra Kurulu Üyesi ve Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı Galip Aktaç'ın geçtiğimiz gün yaptığı sert açıklama nedeniyle ŞOK Market Yönetim Kurulu kamuoyuna bildiri yayınladı.

Yayınlanan bildiride zincir marketlerin fiyat artışlarının muessibi olmadığı fakat Galip Aktaç'ın açıklamalarından sonra şirket bünyesine haksız saldırılar artmış olduğu bu nedenle Galip Aktaç'ın görevine devam etmesinin doğru olmadığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca Galip Aktaç'ın görevden ayrılma süreci tamamlanana kadar yönetim kurulu toplantılarına ŞOK Market temsilcilerinin katılmayacağı vurgulandı.

ŞOK Marketler Yönetim Kurulu'nun yayınladığı bildiri şu şekilde;

BİM İcra Kurulu üyesi ve Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı Sn. Galip Aykaç, 30 Kasım 2022 tarihinde basina açık bir toplantıda bazı açıklamalarda bulunmuştur. Bu açıklamalar öncesinde, basın açıklaması yapılacağı ve açıklamanın içeriği hakkında Gıda Perakendecileri Derneği tarafından herhangi bir Yönetim Kurulu kararı alınmamış ve herhangi bir ön bilgilendirme yapılmamıştır.

Son zamanlarda farklı mecralarda gerçekleştirilen zincir marketlere yönelik suçlamaların doğru olmadığı ve özellikle zincir marketlerin fiyat artışlarının müsebbibi olmadığı aşikardır ve enflasyonun sebebi olarak zincir marketlerin gösterilmesi doğru değildir.

Ancak ilgili tarihte Sn. Galip Aykaç tarafından yapılan açıklamalar, bu haksız saldırılara karşı kamuoyunu doğru bilgilendirmekten ziyade maksadını aşarak fiyat artışı tartışmalarının siyasi düzleme çekilmesine zemin hazırlamıştır. Bu açıklamalar nedeniyle Şirketimiz ve Derneğimiz zan altında kalmış, özellikle ticaretimize yönelik haksız ve ölçüsüz saldırıların maalesef artmasına sebebiyet vermiştir.

Şok Marketler Yönetim Kurulu olarak; yapılan bu açıklamaları üslup ve tarz açısından tasvip etmediğimizi tarafınıza bildiririz. Bu nedenle Sn. Galip Aykaç'ın dernek başkanlığı görevinde daha fazla kalması sektörün ve hepimizin temsil edildiği derneğimize zarar vereceğinden, kendisinin bu görevden ayrılması gerekliliğini bilgilerinize sunarız.

Ayrılma süreci tamamlanana kadar Şok Marketler olarak dernek faaliyet ve toplantılarına süresiz olarak katılmayacağımızı ve alınacak kararların Şirketimizi bağlamayacağını beyan ederiz.

Bu süreçte kendisi tarafından Şirketimizi ve Demeğimizi bağlayacak herhangi bir açıklama yapmamasını önemle rica ederiz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.