SON DAKİKA
Hava Durumu

Cavit Kaya ve arkadaşlarının katılımı ile kadrolarını güçlendiren CHP'de yüzler gülüyor

10 yıl Gürsu'da belediye başkanlığı yapan merhum Ferruh Kaya'nın oğlu Cavit Kaya; CHP'nin ilçe başkanlığı döneminde Orhan Özcü, merhum şehit olan Cüneyt Yıldız ve Mustafa Işık'ın karşılarına siyasi nezaketini kaybetmeden, en etkili muhalefet lideri olarak çıktı.

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2023 19:04
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2023 19:04
https://www.bursa5n1k.com
Cavit Kaya ve arkadaşlarının katılımı ile kadrolarını güçlendiren CHP'de yüzler gülüyor

İsmi hep CHP ile anılmıştı. Merhum babasının gayretleri Bursa'da hiç unutulmadı.  Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılış sürecinde Memleket Partisi Bursa İl Başkanlığı kurucu kadrosunda yer aldı.

İlk yapılan Olağan Büyük Kongrede ise avukat olmamasına rağmen Genel Disiplin Üyelerinden biri oldu. Tüm siyasi yaşamında hep birleştirici ve uzlaştırmacı tavrı ile siyaset yaptığı partilerde ağabey rolünü en üst perdeden genel merkez yöneticilerine gösterdi.

Yılların siyasetçisi Cavit Kaya; yıllar sonra baba ocağına geri döndü. Nilüfer'in Fethiye'deki yeni kalesinde Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz tarafından hem üyelik formu tazelendi hem de rozet takıldı. 6 ay kadar önce Memleket Parti Bursa İl Başkanı Hasan Yıldırım ve 6 İlçe Başkanı; Genel Merkez'in Bursalı Yöneticisini zehir zembelek sözlerle hedef aldıktan sonra parti içi tüm görevlerinden yönetim olarak istifa etmiş, yakın zamanda da Memleket Partisi üyeliklerini sonlandırmıştı.

O kadronun liderlerinden olan Cavit Kaya, istifacı Memleket Partililerle diyaloğunu hiçbir zaman kaybetmemiş devam ettirmişti. 250 kişi ile birlikte hareket eden Cavit Kaya; CHP'ye tek başına değil, büyük bir çoğunlukla partiye katıldı. Geçmiş dönemlerde CHP'den çeşitli nedenlerle istifa edenlerin yine çoğunlukla yuvaya döndüklerinde birkaç yıl sonra CHP'nin il başkanlığına kadar yükseldi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.