SON DAKİKA
Hava Durumu

Cemil Aydın Orman Müdürlüğüne ait arası için açıklamada bulundu

Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Cemil Aydın, "Orman Bölge Müdürlüğüne ait 100 dönümlük arazininde Millet Parkı olarak düşünülmesi Bursa kamuoyu tarafından tartışılmalı ve ortak akıl ile değerlendirilmelidir" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 18.11.2023 12:14
Haber Güncellenme Tarihi: 18.11.2023 12:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursa5n1k.com
Cemil Aydın Orman Müdürlüğüne ait  arası için açıklamada bulundu

Cemil Aydın'ın paylaşımı şu şekilde;

Orman İşletme Arazisi 

Yapılan plan değişiklikleri ile çok katlı yapılaşmaya müsaade edilen ve bölgesindeki semtlerde uygulanması planlanan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla da yapı ve insan yoğunluğunun artacağı Yalova Yolu üzerindeki (İstanbul Caddesi)  Orman Bölge Müdürlüğüne ait 100 dönümlük arazininde Millet Parkı olarak düşünülmesi Bursa kamuoyu tarafından tartışılmalı ve ortak akıl ile değerlendirilmelidir.

Kesinlikle ticari ve konut amaçlı yapılaşmaya müsaade edilmemeli, Ankara merkezli plan değişikliğinin önüne geçilmesi için yerel yönetim erkleri girişimlerini aralıksız sürdürmelidir. 

 Her geçen gün büyüyen araç, insan ve beton yoğunluğuna muhatap kalan Bursa'mızın her bölge ve yönünde oluşturulacak park veya bahçeler ile değişik sosyal donatı alanları sayesinde kısmende olsa eski Yeşil Bursa günlerine dönüşüm hedefi Büyükşehir Belediye Başkanlığı başta olmak üzere tüm ilçe belediyelerinde esas olmalıdır. 

Ayrıca bir kısmı İller Bankası Genel Müdürlüğüne devredilen Paşa Çiftliği Arazisi de gündemde tutularak Ankara merkezli bir uygulama planı ile karşı karşıya kalınmamalıdır.

Bilgi ve değerlendirmenize saygılarımla. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.